Halı Yıkama Aşamaları

1- Halı Silkeleme(Toz Dolabı)

Halı silkeleme makınası
Halı yıkamadan önce halılarınızın daha kaliteli ve temiz olması için halılarınıza herhangi bir zarar vermeden toz dolabımıza alınarak tüm tozlardan arındılır.

2- Halı Yıkama

Halı Yıkama makinasıSivas İSTANBUL halı yıkama olarak profesyonel ekibimiz, yıkama makinelerimiz ve hızlı servisimiz ile bu sektörde öncü bir halı yıkama fabrikasıyız.Halılarınızın temizlik işlemini yaparken oto yıkamalardaki gibi yıkamıyoruz.Bizim tesisimiz sadece halı yıkama işlemi yapan, hijyenik bir ortamı olan, halı yıkama için geliştirilmiş toz alma, otomatik yıkama ve sıkma makineleri ve kurutma odası bulunan bir tesistir. *Halı şampuanı olarak ERA111 kullanmaktayız. Detaylı bilgi için tıklayınız

3- Santrifüj Sıkma

Santrifüj Sıkma
Fırçalama sonrasında halılar, yüksek devirli santrifüj – sıkma makinelerinde sıkılarak bünyesindeki sudan arındırılır

4- Kurutma

Kurutma
Santrifüj – Sıkma makinelerinden çıkan halılar, kuru ve sıcak hava üfleyen çıkan nemli havayı çekerek, halının cinsine göre uygun sıcaklık ve zaman kullanılarak kurutulur.

5- Kontrol ve Paketleme

Kontrol ve Paketleme
Santrifüj – Sıkma makinelerinden çıkan halılar, kuru ve sıcak hava üfleyen çıkan nemli havayı çekerek, halının cinsine göre uygun sıcaklık ve zaman kullanılarak kurutulur.

Battaniye Yıkama

Battaniye Yıkama
Evlerde kullanılan battaniyelerin zamanında ve hijyenik bir biçimde yıkanması sağlık açısından oldukça önemlidir, zamanında ve hijyenik bir biçimde yıkanmayan battaniyeler bakteri ve mikrop yuvası haline gelmektedir. Battaniyelerin yıkanması evlerde oldukça zordur, çamaşır makinalarında battaniye yıkamaya çalışmak makinalarda kalıcı hasarlar açacağından, Sivas İstanbul halı yıkama olarak müşterilerimize battaniye hizmetide vermekteyiz. Sivas İstanbul Halı Yıkama olarak Battaniye Yıkama İşlemini; Evlerinizde kullandığınız hertürlü battaniye çeşitlerini; evlerinizden alıyoruz. Önce özel karışımlı leke havuzunda, lekelerinin yumuşatılmasını sağlıyoruz daha var olan lekelere müdahale ediyoruz. Otomatik makinalar yardımıyla ”yıkanan battaniyeleri” toz toprak bulaşmaması için kapalı mekan kurutma odalarımızda kuruttuktan sonra nem alma odalarımızda tamamen nemden arındırdıktan sonra son kontrollerini yapıp ambalajlayarak evinize teslim ediyoruz.

Yorgan Yıkama

Battaniye Yıkama
Sivas İstanbul Halı yıkama olarak yorgan yıkama işlemini; Evlerinizde kullandığınız hertürlü yorgan çeşitlerini; (elyaf dolgulu yorgan – slikon yorgan – Kaz tüyü yorgan – yün yorgan) evlerinizden alıyoruz. önce özel karışımlı leke havuzunda bekleterek, lekelerinin yumuşatılmasını sağlıyoruz, daha sonra var olan lekelere müdahale ediyoruz. Otomatik makinalar yardımıyla yıkadığımız battaniyeleri toz toprak bulaşmaması için kapalı mekan kurutma odalarımızda hava mototları yardımıyla kuruttuktan sonra nem alma odalarımızda tamamen nemden arındırdırıp son kontrollerini yapıyoruz, yıkanmış ve kurutulmuş yorganlarınızı ambalajlayarak evlerinize ücretsiz servis araçlarımızla teslim ediyoruz.

Leke Çıkarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yıkanacak halılar önce gruplandırılır. Elyaf ve Renk hassasiyeti olan halılara renk sabitleyici çözeltisi tatbik edilir. Daha sonra yıkama işlemine geçilir. Yıkama safhasında tam otomatik makineler kullanılır. İlerlerken farklı ünitelerden geçen halı otomatik olarak gezer fırça platformunda ıslatılır, şampuanlanır, leke çıkarma işlemleri yapılır. Bu işlem halı tabanı,kenarı ve saçakları üzerinde uygulanır. İstenilen temizlik elde edilene kadar yıkama ve leke çıkarma çalışmasına devam edilir. Tam otomatik halı yıkama makinesine halılar tek tek konduğu için başka birisinin halısı ile sizin halınızın beraber yıkanması asla söz konusu değildir. Tam otomatik halı yıkama makinalarının dahi çıkartamadığı lekeler vardır. Örneğin: Kan, mürekkep, pas, çay, kahve, şarap vb gibi lekeleri çıkartmak için biz Sivas İstanbul HALI olarak halının özüne zarar vermeyecek bitkisel özlü leke çıkartıcılar kullanmaktayız. Bu uygulama kesinlikle halı temizliği ve halı yıkama konusunda profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Halılar yüzeyi; hav dibi ve tabanı olmak üzere üç boyuttan oluşmaktadır. İlk temizleme anında halı yüzeyi temizlenmiş görünsede, söz konusu olan lekeler kuruduğunda yeniden görünür hale gelecektir. Çünkü halı kurumaya debaşladığında, dipten hav kısmına doğru kuruduğu için, hav dibine yerleşmiş olan leke yüzeyde yeniden belirecektir. Halıda leke çıkartma işleminde kullandığımız tüm ürünler insan sağlığına zarar vermeyen, halının doğal renklerini ve dokusunu bozmayan, içeriğinde kimyasal maddeler bulunmayan BİTKİSEL ÖZLÜ halı şampuanlarıdır. İçeriğinde kimyasallar bulunan klor ve deterjan gibi aktif maddeler, hem biz yetişkinlerin hem de henüz yürümeye başlamamış olan minik yavrularımızın sağlığına büyük ölçüde zarar vermektedir. Her halı iplik yapısı, dokuma tekniği, kullanılan boya cinsi göz önünde bulundurularak gerekli yıkama tekniği ile leke çıkartma işlemi yapılmaktadır. Özellikle el dokuma halılarında uygulanan leke çıkartma çalışması çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir.